Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку
Лікування залежності від алкоголю в Івано-Франківську
Алкоголізм в Івано-Франківську: сучасні методи лікування
Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я стверджують, що за останні роки пересічний українець став вживати спиртні напої в 35 разів частіше. Якщо найближчим часом ситуація не зміниться, нашому суспільству загрожуватиме масове пияцтво.
В загальнонаціональному алко-рейтингу Івано-Франківщина займає перші позиції. Лише за офіційними даними, лікування залежності від алкоголю в Івано-Франківську потребує 18 тисяч осіб. І це лише ті люди, що змогли зізнатися собі: «Я – алкоголік! Лікуйте мене!». На жаль, більшість людей приховують або применшують наслідки свого захоплення оковитою. Саме тому в соціумі з’явилося декілька різновидів алкоголізму: пивний, жіночий, дитячий…
Телефонуйте цілодобово +380 99 739 69 74
Запишіться на безкоштовну консультацію!
Ми зможемо вирішити Ваші проблеми Анонімно
Сертифіковані спеціалісти.
Ліцензія МОЗ України №45 від 10.01.2018
Ознаки та стадії алкогольної залежності
Як не дивно, але людина, яка час від часу вживає алкогольні напої, швидше зізнається в тому, що вона відчуває непереборне бажання випити, ніж той, кого можна назвати системним алкоголіком. Побутовий пияка п’є тоді, коли є привід, а хронічний – відчуває в цьому щоденну потребу. Доки він може себе контролювати, мова йде про початкову стадію алкоголізму. Коли ж потреби ростуть і запої стають звичним явищем, стадія набуває ознак хронічної. На цьому етапі у хворого тремтять кінцівки, голова, повіки, спостерігаються розлади травлення. Дається взнаки «синдром наступної чарки» - людина буде пити до тих пір, поки алкоголь не скінчиться. І, нарешті, третя (фінальна) стадія, в рамках якої алкоголік втрачає інтелектуальні здібності, елементарні норми моралі та культури зникають.
Як допомогти алкоголіку?
Відповідь на це, здавалось би, непросте питання, очевидна. Не намагайтеся вирішувати цю проблему розмовами, погрозами, вмовляннями, оскільки алкоголізм – це здебільшого не медична, а соціально-психологічна проблема. Алкоголізм можна і треба лікувати. Не намагайтеся ігнорувати його прояви або сподіватися на чудодійну силу нетрадиційної медицини. Чи ж може якийсь трав’яний відвар або навіть найщиріші молитви сільської бабусі-відунки зруйнувати вже запущений у мозку складний механізм фізіологічної та психологічної тяги до алкоголю? Навряд. Головне – знайти компетентних спеціалістів і підтримати близьку людину морально. Будьте готові до того, що коригувати поведінку доведеться і вам, близьким людям алкозалежного. Іноді нерозуміння або патологічна турбота з боку рідних штовхає людину до склянки.
Досвід реабілітаційного центру «Волна»
З усіма видами патологічної залежності від наркотиків, алкоголю, азартних ігор, тютюну та інших хімічних речовин вже більше 10 років успішно працюють спеціалісти реабілітаційного центру «Волна». В будь-який час вони готові надати кваліфіковану допомогу алкозалежній особі. Не важливо, хто саме за нею звертається – безпосередньо хворий (що відбувається вкрай рідко), чи його рідні, на чиї благання він не зважає. Навіть якщо пацієнт не перший тиждень знаходиться у стані алкогольного сп’яніння та категорично відмовляється від проходження лікування, співробітники центру можуть надати йому невідкладну меддопомогу в домашніх умовах, а вже після цього запропонувати лікування на базі стаціонару.
І хоча процес реабілітації в центрі «Волна» проходить за схемою всесвітньо відомої програми «Монотек» та передбачає піврічний курс реабілітації, тактика лікування обирається індивідуально з огляду на стадію залежності, психотип пацієнта, його загальне самопочуття, супровідні захворювання та ряд інших факторів.
Лікування алкоголізму в Івано-Франківську, що проводиться на базі нашого центру, складається з декількох взаємодоповнюючих етапів:
- Детоксикація – виведення зі стану хронічної або гострої алкогольної інтоксикації шляхом застосування фармакологічних препаратів і фізіотерапевтичних процедур.
- Реадаптація в умовах терапевтичної спільноти. Звикання до внутрішнього розпорядку, знайомство зі співзалежними особами.
- Психологічна реабілітація (участь у тренінгах, бесідах, заняттях), направлена на психоемоційну корекцію адитивної поведінки пацієнта та формування в нього нових життєвих засад.
- Ресоціалізація – соцпрацівники та волонтери центру допомагають реабілітанту влаштуватися на нову роботу, налагодити відносини з родичами та друзями, отримати нову кваліфікацію тощо.
Ви все ще сподіваєтеся, що ваш чоловік або син кинуть пити самостійно? Не гайте дарма цей дорогоцінний час, звертайтеся за консультацією до спеціалістів центру «Волна»!
- Деталі
- Автор: Богдан Ласитчук



