Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку
Вплив алкоголю на здоров'я
Згубний вплив алкоголю на організм
Проблема лікування алкогольної залежності в Україні звучить надзвичайно гостро. Алкоголізм розбиває сотні сімей, робить з успішних людей закінчених алкоголіків, калічить дитячі долі. Цьому сприяють соціально-економічна ситуація, акцентуація характеру, генетична схильність і, звичайно ж, ненормована реклама алкогольних напоїв, які нібито допомагають розслабитися і навіть позитивно впливають на здоров'я. Чи так це насправді? Спробуємо розібратися.
Стадії і різновиди алкогольної залежності
Алкогольна залежність - потреба організму в регулярному вживанні алкогольних напоїв у великій кількості. Експерти виділяють кілька видів алкоголізму:
- ранній - знайомство зі спиртним у віці до 16 років;
- базовий - людина не може зупинитися, поки не вип'є (здоров'я погіршується, зменшується алкостійкість);
- хронічний - характеризується моральним розпадом особистості, незрозумілими страхами, психозами. Лікування алкогольної залежності в цьому випадку просто життєво необхідно.
Окремо варто сказати про побутове пияцтво, коли людина вживає алкоголь, щоб полегшити стресову ситуацію («симптоматичний алкоголізм»), або ж п'є поодинці ( «запущений алкоголізм», особливо популярний серед жінок).
На кожній з перерахованих стадій вплив алкоголю на організм відбувається в різному ступені.
Згубний вплив на організм
Спиртні напої - енергетично цінні, але в них не містяться поживні речовини. Їх надмірне вживання знижує ефективність роботи нервової системи, печінки, провокує серцево-судинні захворювання, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і ендокринної системи, призводить до зневоднення організму.
Через виснаження страждають м'язи і шкіра, яка втрачає свою еластичність. Ці ознаки відразу дають про себе знати в зовнішньому вигляді людини, яка п'є, який виглядає набагато старшою за свої роки. Особливу небезпеку таїть в собі проблема алкогольної залежності жінки під час вагітності. В результаті розвиваються незворотні аномалії плода, відставання в розвитку.
Почастішали випадки отруєння і летальних випадків при вживанні неякісного спиртного. Наприклад, 100 г метанолу в алкогольному напої призводить до смерті або сліпоти, а етиленгліколь викликає мозкові порушення.
Крайня ступінь прояву алкоголізму - синдром «білої гарячки», при якому спостерігаються галюцинації, дезорієнтація в просторі, панічні атаки, тремтіння, підвищений артеріальний тиск. Такий стан вимагає комплексного лікування в реабілітаційному центрі "Volna+". Без інтенсивного медикаментозного лікування смертність становить 20%.
Лікування в реабілітаційному центрі «Volna+»
Реабілітаційний центр «Volna+», який існує з 2007 року, пропонує поетапне лікування алкогольної залежності:
- процедура очищення організму;
- поліпшення фізичного стану пацієнта;
- формування нового способу життя;
- ресоціалізація людини в суспільство.
Психосоціальна реабілітація алкозалежних відбувається за програмою «Монотек» і розрахована на 6 місяців перебування в умовах стаціонару.
- Деталі
- Автор: Богдан Ласитчук



