Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку
Мотивація залежної людини на лікування
Мотивація і її вплив на лікування наркозалежності
Під мотивацією розуміють систему мотивів і стимулів, які спонукають людину до дії. Про позитивний вплив мотивації в процесі лікування наркозалежності сказано й написано чимало. На думку експертів, в процесі мотиваційного інтерв'ювання, коли пацієнт, відповідаючи на ряд запитань, зіставляє своє реальне аддиктивное (руйнівна) поведінка і раніше сформовані життєві пріоритети, він може самостійно прийти до стійкої мотивації на лікування.
На сьогоднішній день багато медичних установ, які проводять лікування наркоманії, продовжують займатися виключно детоксикацією організму від шкідливих речовин і зняттям прояви абстинентного синдрому. При цьому психосоціальна підтримка людини, що потрапила під вплив залежно від психотропних речовин, дуже обмежена. В результаті реабілітант знову повертається до наркотиків, тому що його внутрішня мотивація і орієнтація на здоровий спосіб життя були сформовані.
МОТИВАЦІЯ НА ЛІКУВАННЯ. ЯК ЇЇ ДОСЯГТИ?
Багато запитають, як же бути, якщо людина не хоче проходити лікування наркозалежності? Для цього в реабілітаційному центрі «Волна» передбачено можливість примусового лікування з формуванням мотивації постфактум.
Не варто ототожнювати таку специфічну форму терапії (яка, до речі, передбачена з точки зору законодавства) з проявами фізичного насильства. Навпаки, це особлива допомога з боку психологів і психотерапевтів, спрямована на усвідомлення своєї проблеми і необхідність її вирішення, в результаті чого наркозалежний самостійно робить вибір між життям і смертю. Тобто, примусове лікування є роботою над вторинної внутрішньої мотивацією залежної людини без його первинного бажання стати повноцінним учасником терапевтичного процесу. Результат цієї роботи - згода реабілітанта на комплексне, поетапне лікування наркоманії на підставі довірчих відносин «паціент↔спеціаліст».
У формуванні мотивації значну роль відіграє близьке оточення наркомана, його родина, тому в центрі «Волна» з ними ведеться додаткова робота в батьківських групах. Адже після проходження курсу реабілітації на родичів покладається велика частина відповідальності, щоб не допустити «зривів».
На формування мотивації часто так само позитивно впливає сторонній позитивний приклад - в групах співзалежних проводяться колективні заняття, тренінги, спрямовані на формування нової моделі поведінки і набуття досвіду здорового способу життя.
Ефективне лікування наркоманії в центрі для наркозалежних "Volna+"
Як бачимо, в реабілітаційному центрі Волна практикують цілісний, професійний підхід до лікування наркозалежності , яке схематично виглядає наступним чином: діагностика → очищення організму (детоксикація) → формування мотивації на лікування (при необхідності) → соціально-психологічна реабілітація → реінтеграція в соціумі.
- Деталі
- Автор: Богдан Ласитчук



