Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку
Психологічна допомога наркозалежним
Психологічна допомога наркозалежним в реабілітаційному центрі "Волна"
У контексті сучасного лікування наркозалежності психологічний супровід відіграє вирішальну роль. Експерти Всеукраїнської наркологічної асоціації констатують, що допомога в наркодиспансері все ще виявляється по застарілої моделі епохи СРСР, для якої характерні: вертікаліцазія відносин персонал-пацієнт; відсутність чіткого плану реабілітації; використання антидепресантів і нейроліптіков, які тимчасово покращують стан хворого. Найчастіше таке «лікування» обмежується тільки детоксикацією, а допомога психолога зводиться до хрестоматійним фразам «Головне - сила волі!», «Візьміть себе в руки!».
Психологічна залежність від наркотиків
Перш ніж розібратися в особливостях психологічної допомоги наркозалежним, давайте розглянемо механізм формування залежності на рівні психіки. А.А. Ухтомський, відомий фізіолог, так описував цей процес: під час періодичного вживання наркотичних речовин утворюється домінантна група збуджених нервових центрів, які визначають реакцію організму на подразник. Людина може перебувати в компанії друзів, на роботі, думати про щось інше, в той час як домінанта сконцентрована виключно на наркотик. Пізніше цією ідеєю переймається все свідомість, думка не зникає до тих пір, поки не буде отримана чергова доза.
Психологічна допомога наркозалежним: складові успіху
Інноваційна психотерапія наркозалежних, що практикується в реабілітаційному центрі «Volna+», характеризується:
- етапністю;
- інтенсивністю;
- тривалістю;
- системним підходом;
- апробованими психологічними методиками.
Фахівці центру переконані що результативне лікування наркозалежності повинно проходити з використанням медикаментозної, психологічної терапії та прийомів соціальної адаптації.
Національні стандарти наркологічної допомоги передбачають залучення до процесу реабілітації членів родини пацієнта. Адже 75% реабілітантів, анонімно опитаних в різних наркологічних центрах, стверджують, що їхні взаємини в сім'ї значно покращилися. Тому в центрі працюють спеціальні групи, в яких з батьками і самим реабілітантами працюють досвідчені сімейні психологи.
Важливе значення приділяється ресоціалізації пацієнта, адже для того, щоб виключити рецидив, необхідно підтримати людину після перебування в стаціонарі.
Згідно з рекомендаціями Національного інституту США з вивчення зловживання наркотиками (NIDA), при лікуванні наркозалежності необхідно дотримуватися наступні моменти:
- детокскікація - це тільки початковий етап реабілітації;
- індивідуальний план лікування;
- різні форми індивідуального і групового психологічного консультування;
- особам з наркотичною залежністю та супутніми психічними розладами повинна надаватися допомога психотерапевта і психолога.
Саме ці чільні принципи стали базисом реабілітаційного центру «Volna+», де практикують цілісний підхід: діагностика → детоксикація → психологічна реабілітація → соціалізація.
- Деталі
- Автор: Богдан Ласитчук



