Медична ліцензія

Медицинская лицензия

ПриватБанк+Volna

Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку

Реабілітаційний центр «Volna» разом з Приватбанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги!

Позвонить прямо сейчас
x

Мудрі люди кажуть: «Нове - це добре забуте старе». Так, популярна за радянських часів трудотерапія сьогодні користується величезною популярністю в Україні як одна з найважливіших складових реабілітації нарко- та алкозалежних людей. На Заході цей термін отримав назву «окупаційна терапія» (Occupational Therapies), і також активно пропагується провідними психотерапевтами.

Експерти визначають трудову терапію як терапевтичний напрямок, поширений в психіатрії, наркології, неврології, ортопедії та інших сферах. Він полягає в активному залученні пацієнта до трудової діяльності з метою реабілітації та соціалізації. Трудова реабіліатція включає різні види фізичних вправ, що містять елементи професійної і побутової роботи.

З історії питання ...

Вперше до методу трудотерапії звернулися психіатри ще в XVIII столітті. З його допомогою вони лікували хворих в психіатричних лікарнях. Велику популярність трудова терапія придбала на початку XX століття, коли німецький психіатр Герман Зимо теоретично обґрунтував особливості застосування трудотерапії для лікування психоневрологічних захворювань.

Російські послідовники цього вченого прийшли до висновку, що така терапія зміцнює волю людини, дисциплінує його і стимулює психічний тонус, тому в СРСР ставлення до праці було дуже поважних. Вона використовувалася одночасно як дієвий спосіб лікування, виховання і покарання. Саме радянські фахівці вперше стали використовувати трудотерапію для лікування алкоголізму.

Сьогодні науково доведено, що трудотерапія в контексті реабілітаційних заходів для наркозалежних стимулює фізіологічні процеси (обмін речовин, роботу серцево-судинної та імунної системи), формує витримку, силу волі, покращує настрій, сон, апетит, піднімає самооцінку.

Як метод трудотерапії оцінюють фахівці центру «Volna+»?

Трудова реабілітація алкоголіків і наркоманівСпівробітники реабілітаційного центру «Волна» твердо переконані, що трудотерапія в комплексі з іншими методами соціально-психологічної реабілітації залежних людей (алкоголіків, наркоманів, ігроманів) сприяє одужанню. Однак вона повинна підбиратися індивідуально, дозовано, з урахуванням інтересів і темпераменту реабілітанта.

Виділимо основні правила її призначення:

  1. Такого роду терапія призначається тільки після оцінки поточного стану хворого.
  2. Вона входить в систему соціально-психологічної реабілітації та гармонійно поєднується з іншими прийомами.
  3. Її інтенсивність і ефективність періодично оцінює лікар.

У нашому центрі даний метод реалізовується в індивідуальній і колективній формі. Спільна трудотерапія відновлює комунікативні навички, сприяє налагодженню міжособистісних відносин. Паралельно відбувається психокорекція особистості, формуються ціннісні орієнтири, пацієнт долає внутрішні комплекси, поступово адаптується в соціумі і вчиться нести відповідальність за свої вчинки.

Індивідуальна трудова реабілітація наркоманів і алкоголіків сприяє самостійності і прояву творчого потенціалу. В ідеалі вона повинна приносити відчуття задоволення і стимулювати до виконання ще складніших завдань.

Особливості трудової реабілітації алкоголіків

Лікування алкоголізму в центрі «Волна» передбачає позбавлення від фізичної залежності (на етапі детоксикації) і проходження комплексу заходів, спрямованих на відновлення психічного здоров'я і соціальну реінтеграцію. В даному контексті трудотерапія вкрай важлива, оскільки вона є інструментом:

  • що зміцнює організм;
  • стимулюючим волю і самоорганізацію;
  • розважальним - відчуваючи фізичне навантаження, реабілітант раціонально використовує весь свій вільний час, тому йому просто ніколи нудьгувати, згадуючи про колишню алко-пристрасть;
  • професійним - відновлює атрофовані здатності, навчає новим навичкам.

Трудова реабілітація наркоманів: складові успіху

Звернення до трудотерапії під час лікування наркоманії виправдано тоді, коли людина позбулася фізичної залежності і пройшла курс детоксикації. Далі їй чекає тривала соціально-психологічна реабілітація, яка передбачає щоденне виконання індивідуально підібраних завдань фізичного характеру. Їх завдання полягає в наступному:

  • Дисциплінувати наркозалежну людину. Коли пацієнт не знає, чим себе зайняти, він ностальгує про той час, коли з наркотиками йому було цікаво і весело. Природно, він хоче відчути те недавнє відчуття ейфорії і «зривається». Трудотерапія з лишком заповнює весь вільний час, не дозволяючи реабілітантами лінуватися.
  • Сформувати стійку мотивацію на одужання. Важливо показати пацієнтові, що він може бути корисний суспільству. Реалізуючи свої вміння, він буде отримувати величезне моральне задоволення.
  • Змінити оточення. Лікування наркозалежності приречене на провал, якщо людина продовжує спілкуватися з «нарко-друзями». Групова фізична робота допоможе придбати справжніх друзів - людей, які розуміють тебе і твої проблеми.

В цілому, трудотерапія наркозалежних людей та трудова реабілітація алкоголіків мало чим відрізняються. Їх основна мета - допомогти людині знайти себе, віру у власні сили, розуміння і повагу оточуючих.

 
 
Ми лікуємо від наркотичної залежності у всіх містах                     Протягом довгого часу ми допомагаємо боротися з наркотичною залежністю                    Професіоналізм співробітників центру забезпечує ефективність лікування від наркозалежності                      Більше тисячі людей змогли пройти успішну реабілітацію в нашому центрі
                 Наші центри у 2 містах         Працюємо тривалий час     85% успіху у програмі         Випустили 1183  реабілітантів