Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку
Лікування залежності від алкоголю в Луцьку
Алкоголізм на Волині набирає обертів
Сьогодні алкоголізм перестав бути ознакою соціального дна. Алкоголізм в Луцьку, як і по всій Україні, є кричущою соціально-медичною проблемою. Лише за приблизними підрахунками, пересічний українець за рік випиває 13 літрів спирту. Загальновідомо, що нація для якої ця цифра складає 8 літрів, приречена на вимирання. Щороку ця хвороба забирає життя успішних, здорових та амбітних молодих людей, які вчасно не змогли зупинитися й дати гідну відсіч внутрішнім демонам.
Невтішні статистичні дані
Як стверджує офіційна статистика, лікування алкоголізму в Луцьку потребує близько 13 тисяч волинян. Ясна річ, що ця цифра охоплює лише тих, хто звернувся за допомогою до державних медичних установ і перебуває на наркологічному обліку. Левова частка алкозалежних не визнає існування патологічної тяги до оковитої або ж відмовляється лікуватися. Дані за 2016 рік свідчать, що серед офіційних алкоголіків 12% складають жінки. Якщо раніше вважалося, що алкоголізм найбільш розповсюджений в сільській місцевості, то наразі ситуація інша. Приблизно половина залежних проживає в селі, інша ж половина – місцеві мешканці.
Дедалі гострішою стає проблема споживання напоїв власного виробництва («самогонка») або розведених неякісних спиртових розчинів. Випадки отруєнь зі смертельним фіналом не поодинокі. Так, щороку від системного алкоголізму помирає в середньому 300 волинян. Серед причин смерті переважають наступні хвороби: гепатит, цироз печінки, алкогольна кардіоміопатія, патології нервової системи.
Алкоголізм виліковний!
Коли людина втрачає ситуативний і кількісний самоконтроль, а толерантність до алкоголю різко зростає, вона стає алкозалежною. Подолати цей вкрай важкий стан самотужки майже неможливо. Не допомагають ні погрози родичів, ні їхні вмовляння, ні суспільний осуд, ні навіть загроза втратити роботу, родину. Людина сама собі не належить, нею керує єдине бажання – випити.
Звісно, існує декілька стадій пияцтва. Воно може проявлятися кількаденними алкогольними ексцесами з тривалою ремісією. А може протікати у формі істинних запоїв, коли хворий не може зупинитися впродовж декількох тижнів, виснажуючи свій організм. Зазвичай такий алкомарафон закінчується судомами, психозами, галюцинаціями та, зрештою, психіатричною лікарнею.
Безглуздо сподіватися, що алкоголік зможе побороти пристрасть до спиртних напоїв самостійно чи то йому допоможуть засоби нетрадиційної медицини. Слід усвідомити, що алкоголізм – складна й багатовекторна проблема, для вирішення якої слід залучати різного роду спеціалістів: від наркологів до психоаналітиків, адже вона формується на рівні фізіології та психіки одночасно.
Новітні методи лікування залежності від алкоголю в Луцьку
Звернувшись до наркодиспансеру, алкозалежна людина не завжди отримує кваліфіковану допомогу. Безумовно, проведені медпрацівниками заходи з детоксикації допомагають подолати абстинентний синдром і поліпшити загальне самопочуття, але витоки проблеми залишаються недоторканими. Повернувшись додому, людина продовжує натхненно пиячити. Чому ж так відбувається? Причина в тому, що лікування алкоголізму, що проводиться державними наркологічними установами, здебільшого є поверхневим і обмежується інтенсивною медикаментозною терапією. В умовах стаціонару хворий перебуває максимум 21 день, в той час як комплексне лікування алкозалежності триває щонайменше півроку та ґрунтується на засадах фізичної, психологічної та соціальної реабілітації.

Так, спеціалісти реабілітаційного центру «Волна» успішно борються з цією недугою вже десятий рік. Для цього вони створили розгалужену мережу стаціонарів закритого типу по всій країні, запроваджують новітні терапевтичні методики, постійно удосконалюють свої професійні навички та переймають досвід зарубіжних колег.
Лікування тут структуровано на декілька етапів: детоксикація → адаптація до умов терапевтичної спільноти → психоемоційне відновлення → реінтеграція в соціум. До цього тривалого процесу залучаються не лише реабілітант і команда експертів (наркологів, психологів, терапевтів, соцпрацівників), а й родичі, друзі пацієнта. Лише так, згуртовано й поступово можна назавжди перемогти пристрасть до алкоголю!
- Деталі
- Автор: Богдан Ласитчук



