Медична ліцензія

Медицинская лицензия

ПриватБанк+Volna

Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку

Реабілітаційний центр «Volna» разом з Приватбанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги!

Позвонить прямо сейчас
x

Героїн - депресивний виворіт цивілізації ...

Суспільство пропонує один тип залежності, героїн - інший.

І там, і тут комфорт гарантований лише на час,

а гра триває до смерті. Тільки терміни різні ...

Д.Десятерік

Найнебезпечнішим і дорогим наркотиком по праву вважається героїн (медична назва - диацетилморфин). Досить 3-4 доз, щоб людина стала наркозалежною. В результаті систематичного наркоспоживання протягом місяця формується стійка фізико-психологічна залежність, подолати яку самостійно нереально. Вже через кілька годин після останнього прийому героїну, людина відчуває до нього непереборний потяг. Наркоман просто згорає на очах. Героїнова абстиненція («синдром відміни») протікає вкрай важко, тому людині необхідно кваліфіковане лікування від героїнової залежності.

Що ми знаємо про героїн?

Героїн відноситься до групи опіатів. Спочатку в кінці ХIX - початку XX століття він використовувався з лікувальною метою. Його приймали як знеболюючий, заспокійливий і навіть відхаркувальний препарату для дітей. Пізніше було відмічено, що він, подібно до морфіну, викликає звикання.

Піком розвитку героїнової залежності стала Перша світова війна, коли солдатам, щоб підняти їхній бойовий дух, давали героїн. У 20-х рр. ХХ століття героїн був офіційно заборонений в США, Росії та багатьох країнах Європи, проте, в аптеках Німеччини, наприклад, героїн можна було придбати до 1971 року.

Сьогодні ж він легально виробляється невеликими хімічними корпораціями в мінімальних кількостях з дослідницької або лікувальною метою, щоб полегшити муки смертельно хворих людей. За даними за 2011 рік, 25 мг героїну коштувало 270 євро. Незаконне виробництво героїну з кожним роком процвітає. Так кожен день в Європі вживається близько 250 кг героїну! Монополістом на ринку героїну залишається Афганістан, який за 1 рік виробляє приблизно 375 тонн наркотику. За статистикою, виробництвом героїну в цій країні займається кожен 10-й житель. В середньому, для отримання кайфу наркоманові необхідно 0,3 - 1 грам героїну. Мінімальна доза (0,1 грама) коштує 4-5 доларів. Більшість наркозалежних таких грошей не має, тому, щоб дістати заповітну дозу, ці люди готові на все. Їх не зупиняють ні моральні принципи, ні закон, ні вмовляння близьких людей.

Чим небезпечний «Герич»?

Наркозалежність викликає ослаблення імунітету, що, в свою чергу, зумовлює появу частих вірусних інфекцій, туберкульозу та інших захворювань. Ін'єкційні наркомани схильні до ризику заразитися СНІДом або гепатитом. Наркоман хворіє артритом, його зуби псуються, а ясна запалюються. Страждають багато органів і системи. Так, наприклад, кишечник героіномана не справляється з переробкою їжі, виникають часті запори, зникає апетит. Відзначаються порушення і з боку статевої сфери (у чоловіків виникає імпотенція, а у жінок порушується гормональний фон).

Також погіршується пам'ять, інтелектуальний рівень, виникає лунатизм, психоз, який супроводжується панічними атаками, галюцинаціями аж до здійснення самогубства. Нерідкі випадки передозування або отруєння неякісним «продуктом». Без надання негайної допомоги, з подальшим проходженням курсу лікування від героїну, наркоман може померти на місці в результаті гострої серцевої недостатності.

Ознаки героїнової залежності

Вживати героїн можна кількома шляхами: внутрішньовенно, вдихаючи через ніс і в процесі куріння. Симптоматика залежить від дозування - якщо була використана невелика доза, людина продовжує поводитися адекватно. При систематичному вживанні значних доз людина поводиться загальмовано. Його мова стає нерозбірливою, а висловлювання нелогічними.

Червоніє обличчя, очі, ніби людина тільки що плакала, спостерігається найсильніший свербіж, зіниці звужуються. Наркоман відчуває сильну спрагу, але при цьому п'є воду порційно, так як може вирвати. Відчуття голоду притупляється. Героїнозалежні люди вважають за краще низькокалорійні страви, оскільки страждають запорами.

Істотно страждає психічна сфера - для наркомана характерна емоційна лабільність. Вона не в змозі контролювати власні емоції, тому нестримні приступи сміху різко змінює невмотивована істерика. Також пригнічується інстинкт самозбереження і почуття самоконтролю.

Життя - ніщо, героїн - усе?

Героїнова ломка дає про себе знати вже через 6-8 годин. Для неї характерні такі ознаки:

  • нежить, свербіж у носі;
  • розширені зіниці;
  • сльозотеча;
  • рясне слиновиділення;
  • біль в жувальних м'язах;
  • нападоподібний кашель;
  • прояв «гусячої» шкіри;
  • озноб, який чергується з приступами жару.

Лікування героїнової залежностіНа другу добу такого стану біль посилюється. Наркоман не може знайти собі місця, кінцівки зводить судома. Далі виникає діарея, блювота, підвищується температура тіла. Без допомоги фахівців ломка може тривати 10-14 днів. Пережити її самостійно практично неможливо, адже в такому стані людина не може контролювати свої вчинки. Вона може покінчити життя самогубством або ж піти на злочин, щоб добути грошей на «Герич».

Чи ефективне лікування від героїнової залежності?

Подолати ломку - ще не означає назавжди покінчити з наркотиками. Залишкові явища, які тривають до 5 тижнів, можуть спонукати людину повернутися до наркопрістрасті, тому на цьому етапі важливо не тільки проведення дезінтоксикаційних процедур, але надання кваліфікованої психологічної допомоги.

Люди, яким вдалося перемогти героїн, називають його диктатором. Він підпорядковує собі людину не тільки в рамках сп'яніння, а й проникає глибоко в людську свідомість, кардинально змінюючи спосіб мислення і стиль життя своєї жертви. Тому в реабілітаційному центрі «Волна» з героїнової залежністю прийнято боротися комплексно, спільними зусиллями профільних фахівців, реабілітанта, його рідних і інших співзалежних. Тільки такий підхід, а ще бажання, старання і віра самої людини може подарувати надію на зцілення.

4.4173228346457 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.42 (127 голосів)
Ми лікуємо від наркотичної залежності у всіх містах Наші центри у 40 містах
Протягом довгого часу ми допомагаємо боротися з наркотичною залежністю Працюємо 16 років і 108 днів
Більше тисячі людей змогли пройти успішну реабілітацію в нашому центрі Випустили 1183  реабілітантів
Професіоналізм співробітників центру забезпечує ефективність лікування від наркозалежності85% успіху у програмі