Медична ліцензія

Медицинская лицензия

ПриватБанк+Volna

Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку

Реабілітаційний центр «Volna» разом з Приватбанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги!

Позвонить прямо сейчас
x

Метадон на сьогоднішній день є найбільш суперечливим і найбільш обговорюваним наркотиком. У державних наркологічних диспансерах його використовують в якості основного препарату для проведення замісної підтримувальної терапії наркозалежних людей.

Фахівець, який займається лікуванням, повинен індивідуально підібрати дозування цього препарату і тривалість лікування.

Однак нерідко трапляється так, що долаючи один нарко-потяг, людина стає жертвою ще сильнішої метадонової залежності. Ось чому багато хто називає метадонвоую терапію легальною формою наркоманії. Як вона проявляється і чи можливо її подолати, спробуємо розібратися в цій статті.

Метадон - аналог героїну і морфіну

Лікування від метадонуВперше метадон був синтезований в Європі часів Другої світової війни, коли для того щоб підняти бойовий дух солдатів, їм давали різноманітні допінги. Довгий час метадон під офіційною назвою «Адольфіна», що означає «без болю», також використовували як наркотичний анальгетик для анестезії. Тільки в 60-х рр. ХХ століття його стали використовувати в рамках замісної терапії при опіатної наркоманії.

За своїм хімічним складом цей наркотик ідентичний героїну, проте в разі відмови від метадону ломка проходить набагато болючіше, ніж у випадку з героїном. Новачкові-наркоману достатньо 50 мг метадону, щоб померти. Дію наркотику пролонговано до 74 годин.

У багатьох закономірно виникне питання: навіщо потрібні подібного роду міністерські метадонові програми, адже наркомани, які відчувають залежність від героїну, в кінцевому рахунку вмирають від метадонової залежності? Відповідь очевидна. Вони є, свого роду, спробами зафіксувати точне число наркозалежних і мінімізувати випадки інфікування в наркоманському середовищі. Чи виправдані такі ризики чи ні - судити не нам. Важливо допомогти людині, яка опинилася на межі життя і смерті через свою нарко-пристрасть.

Як він діє на людину?

Вчені схематично зобразили еволюцію наркотиків наступним чином: опіум → морфій → героїн → метадон. Будучи опіатним анальгетиком, метадон, таким чином, має подвійну дію - наркотичну і знеболювальну.

Таблетований метадон, потрапляючи в організм людини, практично повністю поглинається ШКТ. Через півгодини він надходить в кров, а через 3-4 години настає пік його впливу на організм. При ін'єкційній формі нарко-вживання його можна виявити через 10 хвилин, а максимальна концентрація відзначається через 1,5-2 години. Наркотик має властивість накопичуватися в тканинах.

У терапевтичних цілях він не викликає толерантності. Впливаючи на гладку мускулатуру, серцево-судинну систему і головний мозок, він здатний забезпечувати аналгезуючий ефект до 6 годин. При зловживанні ним виникає почуття кайфу, що супроводжується відчуттям тепла і захищеності. У разі інтоксикації метадоном, яка може виникнути в результаті збільшення дози, змішування з іншим наркотиком, індивідуальної непереносимості, можуть спостерігатися:

 • нудота, діарея, блювання, пінисті виділення з рота;
 • звуження зіниць;
 • утруднене дихання, ниткоподібний пульс;
 • судоми, втрата свідомості;
 • стан коми.

Підсумок залежності

Метадонова залежність настає дуже швидко, достатньо 1-2 уколів. Відчуття приходу згодом стають досить розмитими, тому людина поступово підвищує дозу. У системних наркоманів спостерігаються такі патологічні стани:

 • набряк легенів, часті напади задухи;
 • гостра ниркова недостатність;
 • втрата апетиту, здорового сну;
 • стрімко розвивається цироз;
 • порушується робота серцево-судинної системи (аритмія, стенокардія, інфаркт);
 • статева дисфункція.

Дуже часто у наркоманів виникають судоми, які протікають украй важко. Щоб їх зупинити, потрібна кваліфікована медична допомога з використанням сильнодіючих медпрепаратів. Також людина, що вживає метадонон, може скаржитися на часті закрепи, спазми жовчного міхура і напади задухи, які розвиваються в результаті придушення роботи дихальних центрів в мозку. Без лікування метадонової залежності в кінцевому підсумку настає кома або смерть.

Як проходить ломка?

Якщо ж людина все-таки зважився пройти курс лікування від метадону, йому слід знати, що абстинентний синдром при скасуванні метадону протікає дуже важко. У порівнянні з героїном, синдром відміни якого триває тиждень, метадонові ломки можуть тривати до 1 місяця. Весь цей час хворий відчуває цілий комплекс ефектів:

 • м'язові болі;
 • нудоту, блювоту;
 • запаморочення, слабкість;
 • депресію, напади гніву.

Звичайно, мало хто може пережити букет таких «принад», тому багато зриваються або здійснюють самогубство.

Як проводити лікування метадонової залежності?

Далеко не кожен фахівець візьметься допомогти метадоно-залежному, адже організм такої людини дуже виснажений, а обов'язкова процедура детоксикації дуже ризикована.

Щоб позбутися від такої роду нарко-потягу, необхідно перебувати в закритому стаціонарі. Тільки так, без доступу до наркотиків і спілкуванню з друзями-наркоманами, з'являються шанси на одужання. Однак, щоб їх реалізувати, потрібно неабияк постаратися. Професіоналізму одного тільки лікуючого лікаря в цьому випадку недостатньо. Так, він може індивідуально підібрати метод детоксикації (класичний або експрес-варіант під наркозом), розробити комплекс заходів, спрямованих на психологічну і соціальну реабілітацію, але забути про наркотик можна тільки при сформованої стійкої мотивації самого реабілітанта і його бажанні кардинально змінити своє життя.

У реабілітаційному центрі «Волна» лікування від метадону проводиться на високому професійному рівні. Для відмінного результату тут є всі умови: компетентний медперсонал, апробована програма соціально-психологічної реабілітації, комфорт і анонімність перебування пацієнтів.

4.6428571428571 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.64 (126 голосів)
 
 
Ми лікуємо від наркотичної залежності у всіх містах                     Протягом довгого часу ми допомагаємо боротися з наркотичною залежністю                    Професіоналізм співробітників центру забезпечує ефективність лікування від наркозалежності                      Більше тисячі людей змогли пройти успішну реабілітацію в нашому центрі
                 Наші центри у 2 містах         Працюємо тривалий час     85% успіху у програмі         Випустили 1183  реабілітантів