Медична ліцензія

Медицинская лицензия

ПриватБанк+Volna

Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку

Реабілітаційний центр «Volna» разом з Приватбанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги!

Позвонить прямо сейчас
x

Поняття «ломка» знайоме багатьом з нас, однак далеко не всі усвідомлюють всю масштабність і ризик тривалого перебування в даному стані без сторонньої допомоги і підтримки. Велика частина людей вважає, що «ломка» - це тимчасовий стан, в якому знаходиться наркоман, вчасно не вживший дозу. Варто його перечекати - і організм самостійно забуде про потяг, досить проявити силу волі і витримку.

 

Насправді синдром відміни, або абстиненції (як прийнято називати «ломку» в професійних колах) руйнує здоров'я, інтелектуальні здібності людини і навіть призводить до смерті. Випадки, коли наркомани гинули в результаті того, що організм був вкрай виснажений і не міг далі справлятися зі своїми функціями, на жаль, фіксуються в останні роки досить часто.

Прояви і наслідки «ломки»

Синдром відміни - поєднання різноманітних симптомів (соматовегетативних, психопатологічних), викликаних різкою відміною наркоспоживання або недостатнім дозуванням. Залежно від тяжкості вживаного наркотику і досвіду наркотизації «ломка» може тривати до 10 діб. Клінічна картина абстиненції виглядає наступним чином:

 • м'язовий біль;
 • озноб;
 • інтенсивна діарея, блювота з подальшим зневодненням організму;
 • слабкість;
 • нежить, сльозотеча, рясне слиновиділення;
 • підвищена пітливість;
 • дратівливість, агресивність;
 • сплутаність свідомості.

У стані абстиненції людина втрачає контроль над своїм організмом, адже нею рухає єдине бажання - знову випробувати смак наркотику. Ця ідея цілком замінює їй відпочинок, їжу і сон. Поступово пригнічується інстинкт самозбереження і наркоман здатний вчинити самогубство.

Детоксикація всього організму

Важке протікання абстиненції позначається, головним чином, на роботі мозку, адже в результаті наркотичної ломки руйнується його кора, атрофуються ділянки, що відповідають за здатність сприймати інформацію, навчатися і існувати в соціумі. Можливі наслідки такого стану невтішні:

 • часті психози;
 • дисфункція в роботі внутрішніх органів і систем;
 • епілептичні припадки;
 • хронічна депресія;
 • яскраво виражене слабоумство (деменція).

Таким чином, оперативне і компетентно проведене зняття ломки - це не тільки запорука успішної боротьби з наркозалежністю в перспективі, а й можливість зберегти людині життя.

Як допомогти наркоману в знятті ломки?

Безумовно, в стані «ломки» наркозалежному не обійтися без допомоги лікаря-нарколога. Сподіватися на те, що з проявами абстинентного синдрому можна легко і без шкоди для здоров'я впорається вдома, явно, не варто.

Практика показує, що найбільш ефективним способом позбавлення від «ломки» є детоксикація всього організму, яка представляє собою комплекс заходів, спрямованих на очищення організму від тривалого нарко-впливу, відновлення роботи органів і підготовку організму до подальших етапів лікування.

Фахівці реабілітаційного центру «Волна» в своїй роботі використовують сучасні, індивідуально підібрані методи детоксикації. Поступове очищення організму від тривалого отруєння токсинами відбувається в результаті проведення фізіотерапевтичних процедур із застосуванням таких препаратів:

 • загальнозміцнюючих (вітамінно-мінеральних комплексів);
 • перешкоджаючих розвитку серцевої недостатності (кордіаміну, кофеїну);
 • наркотичних антидотів.

Зняття «ломки» як стартовий етап комплексної соціально-психологічної реабілітації проходить в комфортабельних умовах модерної клініки. Однак в деяких випадках, коли стан хворого критичний, співробітники «Волни» зможуть виїхати додому і надати весь спектр необхідних послуг. При гостро протікаючої абстиненції, викликаної вживанням опіоїдів, в умовах штучного сну може бути проведена експрес-детоксикація.

Відзначимо, що навіть найефективніший комплекс дезінтоксикаційних заходів не врятує вас від наркотичної залежності, тому якщо ви маєте намір назавжди забути про наркотики, без подальшої допомоги реабілітологів, наркологів, психологів і волонтерів центру «Волна» вам не обійтися!

4.59375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.59 (128 голосів)
 
 
Ми лікуємо від наркотичної залежності у всіх містах                     Протягом довгого часу ми допомагаємо боротися з наркотичною залежністю                    Професіоналізм співробітників центру забезпечує ефективність лікування від наркозалежності                      Більше тисячі людей змогли пройти успішну реабілітацію в нашому центрі
                 Наші центри у 2 містах         Працюємо тривалий час     85% успіху у програмі         Випустили 1183  реабілітантів