Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку
Новини про боротьбу з алкогольною та наркотичною залежністю. Реабілітаційний центр «Волна»
Невідкладна допомога в домашніх умовах при алкогольному сп'янінні
Більшості з нас відомі малоприємні наслідки веселих застіль і нічних посиденьок з друзями і близькими. Коли вранці з'являються хворобливі відчуття, виникає думка, як можна допомогти собі або іншій людині вивести алкоголь з організму?
Насправді, таку процедуру проводять на базі медичного закладу, але також існують методики для домашнього заходу, які не потребують особливих навичок і спеціальних засобів. У більшості випадків, використовуються прості засоби, які є практично в кожному будинку: мед, розсіл, чай, активоване вугілля та ін. Однак, краще всього звернутись до спеціалістів, що допоможуть вивести зі стану алкогольного спяніння та проведуть лікування алкоголізму в Києві
Способи допомоги в домашніх умовах при алкогольному сп'янінні
Вугілля - цей засіб має високий абсорбуючий ефект, тому, в короткі терміни позбавити організм алкоголю, можна прийнявши 6-7 таблеток, запиваючи склянкою теплої води. Через кілька хвилин велика частина алкогольних речовин в крові нейтралізується, і покине організм з фізіологічними рідинами.
Рясне пиття при будь якій інтоксикації, в тому числі алкогольної, фахівці рекомендують пити велику кількість води. Цей захід допоможе підтримати водно-сольовий баланс і уникнути зневоднення.
Існує поширена думка, що чашечка міцної кави з ранку здатна поліпшити самопочуття людини, що страждає від постінтоксикаційного синдрому. Однак фахівці категорично не рекомендують цей напій, тому що він може надати бадьорість максимум на чверть години, а далі ще більше погіршити стан. Найкраще пити зелений, трав'яний чай, який сприяє очищенню крові і додає сил.
Якщо сп'яніння незначне, то можна вживати пару чашок чаю з м'ятою або кави з лимоном. Але каву не варто пити людям, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Корисними в цьому випадку є свіжовичавлені соки з високим вмістом вітаміну С - лимонний, апельсиновий, грейпфрутовий, гарбузовий.
Крім того, існує ряд додаткових методів, які прискорюють процес виведення алкоголю з крові.
- Молоко - ця дивовижна живильна рідина, відома своїми унікальними цілющими властивостями, може допомогти позбутися і від похмільного стану. Лікарі радять вживати по склянці напою щогодини. Це дозволить швидко очистити організм від токсинів і через деякий час самопочуття помітно покращиться.
Мед. Серед безлічі корисних властивостей меду, відзначається виражений діуретичний, сечогінний ефект. Крім того, він є відмінним антисептиком. Його вживання призводить до нейтралізації шкідливих компонентів і швидкому їх виведенню. Вживати засіб можна з зеленим чаєм або водою 1 ст. л. на склянку, по 200-250 мл 2 рази протягом години. Але якщо у людини є індивідуальна непереносимість меду, то краще відмовитися від його вживання.
- Розсіл. Цей напій вважається найдавнішим і популярним засобом від алкогольної інтоксикації. Підходить помідорний, огірковий розсоли, які з однаковою ефективністю знешкоджують шкідливі, токсичні речовини, виводячи їх природними шляхами з організму. Дуже добре підходить розсіл квашеної капусти. Щоб відчути себе краще, рекомендується пити по 1 склянці розчину щогодини, до тих пір, поки неприємні ознаки не пройдуть,
- Курячий бульйон. Його радять вживати при різних захворюваннях, хоча багато й гадки не мають, чим корисний курячий відвар. Насправді, цей дієтичний продукт покращує обмінні процес в організмі, заповнюючи недолік вітамінів групи В. Щоб приготувати цілющий бульйон, слід відварити курячу грудку в підсоленій воді до готовності. В кінці готування додати трохи кмину або куркуми. Проціджений рідина можна вживати в теплому вигляді, разова порція становить 400-500 мл.
- Екстрений вивід алкоголю з організму. Природним захисним механізмом від отруєння організму є блювотний рефлекс. І якщо людина, що не страждає алкогольною залежністю, вжив більше, ніж зазвичай, у нього можуть виникнути блювотні позиви і нудота. Таким чином, організм намагається позбутися від токсинів і отрут. Якщо ж природних процесів не відбувається, а напідпитку людина відчуває себе не дуже добре, можна спробувати самостійно спровокувати блювоту. Для цього слід випити 2-3 склянки води, потім використовуючи ручку ложки або палець натиснути на корінь язика. Для промивання шлунка можна використовувати слабкий розчин марганцівки. Чим раніше провести захід, тим швидше організм очиститься від алкоголю.
- Знаходження на свіжому повітрі. У комплекс заходів з надання першої допомоги при сп'янінні входить забезпечення людини припливом свіжого повітря. Рекомендується вийти на повітря, взимку важливо виключити ризики переохолодження.
- Додаткові заходи. Якщо перебувати в прокуреному приміщенні, то швидкість виведення шкідливих речовин з організму значно знижується. Як відомо, велика частина організму - це вода. І алкоголь, потрапляючи в нього, проникає практично в усі клітинки. Це значно ускладнює детоксикаційної процес. Знизити концентрацію спиртовмісних речовин можна, вживаючи більше рідини. Добре приймати міцний чай з додаванням меду, лимона. Можна прийняти контрастний душ, змінюючи теплу воду прохолодною, але без різких температурних перепадів. Процедура чудово освіжає, розум прояснюється.
- Трав'яні відвари. Народна медицина пропонує ефективні рецепти, що дозволяють за допомогою натуральних, рослинних засобів позбутися від сп'яніння. Зняти інтоксикацію можна за допомогою чаю з листя алтея. Його готують з сушеної сировини, заливши окропом і настоявши протягом 3-4-х годин. 1 літр напою ділять на кілька прийомів і п'ють протягом дня.
Високу ефективність має напій, приготований з імбирного кореня з додаванням меду і лимона. Мелений корінь заливають кип'яченою водою, наполягають, вживають замість звичайного чаю.
Освіжає і повертає бадьорість відвар з деревію та м'яти. Рослини беруться в пропорції 1: 3, заливаються окропом і настоюють близько 40 хвилин. За 1 раз слід прийняти 1 стакан напою, ознаки сп'яніння зникнуть швидко.
Варто пам'ятати! Ніякі маніпуляції - промивання шлунка, викликання блювання не можна проводити з людиною, що знаходиться в несвідомому стані. Крім того, змушувати його рухатися, коли явно спостерігаються ознаки сильного сп'яніння.
- Деталі
- Автор: Богдан Ласитчук



