Медична ліцензія

Медицинская лицензия

ПриватБанк+Volna

Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку

Реабілітаційний центр «Volna» разом з Приватбанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги!

Позвонить прямо сейчас
x

Найчастіше сп'яніння виникає через попадання в організм етилового спирту у великих дозах. Цей стан вважається небезпечним для здоров'я і навіть життя людини. 0,75-1 л горілки може привести до смерті. Питущим людям потрібно більше спиртного, щоб настав летальний результат, а підліткам і пацієнтам з різними захворюваннями - набагато менше. Як же проявляється алкогольне сп'яніння?

Симптоматика алкогольного сп'яніння

Прояви алкогольної інтоксикації залежать від ступеня стану. Фахівці виділяють першу стадію - легке сп'яніння (в складі крові 0,5-1,5% алкоголю). Людина розслабляється, стає розкутою і більш товариською, реакції з самоконтролю або самокритики знижуються, виникають труднощі з концентрацією уваги і повільніше відбувається розуміння.

Для середнього ступеня (1,5 до 2,5% алкоголю) характерно:

 • виникають різні зміни психологічного, неврологічного та соматичного напрямку;
 • шкіра обличчя червоніє, з'являється ністагм очей, хода стає хиткою, невпевненою;
 • при розмові людина починає підвищувати голос, активно жестикулювати, «мова» заплітається;
 • настрій може змінюватися як в позитивну, так і негативну сторону - від ейфорії до депресії, що залежить від ситуації;
 • розумові процеси загальмовуються;
 • через зниження самоконтролю людина починає здійснювати дуже необачні вчинки - хуліганить, домагається статевої близькості, робить спроби суїциду.

При важкій стадії в крові міститься більше 2,5% спирту. Свідомість порушується від оглушення до впадання в кому. Психомоторики рухів сповільнюється і порушується, є ризик виникнення епілептиформних нападів, блювотних позивів, енурезу, далі - втрати пам'яті.

Дана ступінь сп'яніння несе серйозну небезпеку здоров'ю п'яного. Оточуючим краще триматися далі від людини, нездатного стримувати свої дії. Він не здатний повною мірою оцінювати все, що відбувається, мова стає незв'язною. Будучи оглушеним, п'яниця може, як заснути, так і впасти в коматозний стан.

Діагностика коми при алкогольної інтоксикації

Серед яскраво виражених ознак коми можна відзначити:

 • шкірні покриви стають липкими, холонуть;
 • лице і білки очей червоніють;
 • шкірні покриви і білки очей набувають синюшність;
 • температура тіла знижується;
 • дихання сповільнюється;
 • пульс частішає;
 • підвищений артеріальний тиск згодом знижується до критичної точки, кровообіг порушується.

Чутливість до болю і рефлекси сухожиль знижуються. Тонус м'язових тканин змінюється гіпотонією, іноді з'являються судоми.

Стан людини, що знаходиться в комі, оцінюється як і при введенні наркозу: до уваги береться розмір зіниць. Спочатку, звужуються зіниці при збереженні реакції на світло і рефлексу рогівки розширюються і втрачають світлову і роговичну реакцію.

Останні ознаки сп'яніння свідчать про те, що людина впала в глибоку алкогольну кому в процесі прогресуючої інтоксикації. Діагностика гострої форми інтоксикації, навіть якщо пацієнт знаходиться без свідомості, не утруднене, тому що від нього пахне спиртом і блювотою.

Стадії інтоксикації алкоголем

Стадії інтоксикації алкоголем

Виходячи з тяжкості, розрізняють 3 ступеня:

 • легка;
 • середня;
 • важка.

Чим більше людина випила, тим важче протікають інтоксикаційні процеси. У деяких випадках потрібно лікарське втручання, переважно, якщо виникає важка ступінь отруєння.

При початковій і другій стадіях зняти симптоми, можна не вдаючись до допомоги лікарів. Допомогти можуть методики, які пройшли перевірку часом і добре себе зарекомендували.

Ускладнення алкогольної інтоксикації

Алкоголь вважається високотоксичною речовиною, тому часто при його надлишку в організмі відбуваються незворотні процеси, що призводять до смерті людини. Причинами летального результату можуть бути такі критичні стани:

 • виникнення механічної асфіксії (порушене дихання);
 • недостатність в роботі серцево-судинних органів;
 • розвиток колапсу - значне зниження артеріального тиску.

Найчастіше вмирають люди, які приймають високі дози алкоголю в короткі терміни. При сп'янінні порушується температурна регуляція, що в зимовий період стає причиною переохолодження, відмороження рук і ніг, нерідко і смерті.

Коли пацієнт поступає, перед лікарем стоїть кілька задач. Крім правильної оцінки його стану, фахівець повинен точно зафіксувати дані в медичних документах, що мають важливе юридичне значення.

В офіційних актах вказуються укладення:

 1. «Алкогольна інтоксикація».
 2. «Коматозний стан, спровокований високими дозами алкоголю»;
 3. «Пацієнт перебуває в стані одурманення, викликаний наркотиками або іншими токсичними речовинами».
 4. «Пацієнт тверезий, але спостерігаються порушення функцій, які вимагають відсторонення його від професійної діяльності, пов'язаної з високою небезпекою через стан здоров'я».

Як алкогольне сп'яніння відрізнити від інших видів інтоксикації?

Зазвичай, на початку лікування алкоголізму в Сумах або інших містах, лікар відразу визначає, що вживання алкогольних напоїв стало причиною погіршення стану пацієнта. Але труднощі можуть виникнути при повній оцінці наслідків узливання, отриманих травм, загострення наявних хвороб і ін.

Часто п'яні падають і травмуються, найнебезпечнішими травмами є ушкодження голови. Лікарі гранично уважно проводять огляд, для виявлення ознак: ран і саден на обличчі і черепному зводі, течії крові з вушних раковин і носа, неоднаковий розмір зіниць.

Якщо аналіз показує низький вміст етилового спирту в крові, але людина знаходиться в комі, то, швидше за все, причиною подібного стану є черепно-мозкова травма.

Крім того, вживання неконтрольованих доз спирту може спровокувати апоплексичну кому, що розвивається на тлі мозкових крововиливів. Кома, викликана спиртовим отруєнням, супроводжується рядом специфічних ознак, які допомагають відрізнити її від інших коматозних станів:

 • шкіра стає холодною, липкою;
 • обличчя набуває синюватого відтінку, з'являється почервоніння;
 • дихання важке, переривається;
 • артеріальний тиск знижується.

У хворого, який впав у апоплексичну кому, лице стає багряним, він хрипко дихає, на одній щоці проявляється синдром «вітрила», спостерігається згладжування носогубной складки, з'являються ознаки ураження центральної нервової системи органічного характеру.

Американська психіатрична асоціація використовується ряд критеріїв при неважких формах сп'яніння:

 1. Анамнез вказує на вживання алкоголю.
 2. Спостерігаються відхилення поведінки, пов'язані з дезадаптацією (проявом агресії, конфліктності, нестійкості настрою), а також порушення соціальної адаптації та працездатності.
 3. Присутній один або кілька ознак сп'яніння: нерозбірлива мова, хитка хода, порушення координації, гіперемія обличчя, ністагм.
 4. Ті, хто має симптоми не пов'язані з будь-якої соматичної хворобою або порушенням психіки.
4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Оцініть, будь ласка, наші старання4.50 (2 голосів)
 
 
Ми лікуємо від наркотичної залежності у всіх містах                     Протягом довгого часу ми допомагаємо боротися з наркотичною залежністю                    Професіоналізм співробітників центру забезпечує ефективність лікування від наркозалежності                      Більше тисячі людей змогли пройти успішну реабілітацію в нашому центрі
                 Наші центри у 2 містах         Працюємо тривалий час     85% успіху у програмі         Випустили 1183  реабілітантів