Реабілітаційний Центр Volna+ разом з ПриватБанком надає безпроцентну розстрочку на наші послуги клієнтам Приватбанку
Лікування залежності від алкоголю в Ужгороді
Бездіяльність породжує алкоголізм
«Я – не алкоголік!», «Я зможу кинути в будь-який час!», «Залиште мене у спокої! Випиваючи, я відчуваю полегшення…», - приблизно такий набір фраз можна почути від людини, яка вже потрапила в алкогольні тенета. Зазвичай близькі люди алкоголіка не знають, як правильно себе поводити в такій ситуації й чим краще йому допомогти. За професійною допомогою вони звертаються не відразу. Хтось, сподіваючись, що все минеться, чекає на пробудження сили волі самого алкоголіка, ну а хтось сподівається подолати потужну фізичну й психологічну залежність народними засобами. Так чи інакше, втрачається дорогоцінний час, і переконати хворого кинути пити стає дедалі складніше, бо головним фактором успішного лікування, безумовно, є внутрішня мотивація.
Ситуація в Ужгороді
Нещодавно місцева влада з метою вивчення показників підліткового алкоголізму в Ужгороді провела анонімне опитування серед учнів 6-10 класів. Його результати вразили багатьох. 25% опитаних час від часу вживають алкоголь, більшість з них – це дівчата. Чверть респондентів вважає, що тверезе суспільство – це утопія. Ніколи не пили й не планують робити цього найближчим часом лише 9% школярів.
Звісно, показники загальної алкоголізації населення на Закарпатті не такі високі, як в інших регіонах (з діагнозом «алкозалежність» на обліку перебуває трохи більше 1500 осіб), однак тутешня ситуація викликає занепокоєння з декількох причин. По-перше, через доступність і розрекламованість спиртних напоїв, в молодіжному середовищі панує культ слабоалкогольних напоїв. По-друге, все частіше фіксуються випадки отруєння у зв’язку з вживанням низькоякісного алкоголю («пальонки»). І по-третє, багато хто з підприємців, прагнучи добряче заробити, продають алкоголь неповнолітнім, не боячись покарання чи докорів сумління. Ясна річ, вводити «сухий» закон ніхто не збирається, але ухвалення рішення про заборону продажу спиртних напоїв у нічний час, до якого вдалася місцева влада Львова й Тернополя, позитивно б вплинула на хід подій. Так небезпідставно вважають представники місцевої громади.
Наразі ж протистояти проблемі алкогольної залежності спроможні лише досвідчені та висококваліфіковані спеціалісти, що не керуються протоколами лікування часів СРСР, а, вивчаючи досвід провідних експертів з хімічної залежності, запроваджують новітні методики соціально-психологічної та фізичної реабілітації алкозалежних.
Адекватне лікування залежності від алкоголю в Ужгороді
Найдієвішими методами, що застосовуються при лікуванні алкогольної залежності, наразі є:
- Кодування – психоемоційний вплив на пацієнта за допомогою гіпнозу, спрямований на формування огиди до спиртного.
- Медикаментозна терапія – на етапі детоксикації застосовується для того, щоб покращити самопочуття хворого, зменшити негативні наслідки абстинентного синдрому. Надалі індивідуально підібрані медпрепарати допомагають відновити нормальну роботу внутрішніх органів і систем, що піддавалася тривалій інтоксикації.
- Фізіотерапевтичне лікування складається з багатьох компонентів (лікувальна фізкультура, дієтичне харчування, насичений режим дня, лікувально-відновлювальні масажі з електрофорезом, парафінотерапія тощо).
- Психотерапія (індивідуальна, групова, сімейна) – допомагає усвідомити витоки залежності, набути досвіду тверезого життя, по-новому розставити життєві пріоритети, налагодити взаємовідносини з родиною.
Спеціалісти реабілітаційного центру «Волна», що вже понад 10 років проводять лікування алкоголізму в Ужгороді, у своїй роботі успішно поєднують перераховані методи лікування на різних етапах реабілітації. Їхній ефективній реалізації сприяють комфортні умови проживання в стаціонарах закритого типу, індивідуальний підхід до кожного пацієнта та доброзичливе ставлення з боку медперсоналу. Саме тому показники довготривалої ремісії реабілітантів цього центру надзвичайно високі. Це вселяє надію в інших пацієнтів, адже на прикладі тих, хто одужав, вони можуть переконатися, що кинути пити – реально, а життя без оковитої неодмінно засяє соковитими фарбами та відкриє нові можливості для самореалізації.
Звичайно, знищити алкоголізм в Ужгороді співробітникам центру «Волна» не під силу, але врятувати сім’ї, які зневірилися здолати алкозалежність батька, матері або сина – їхня основна мета.
- Деталі
- Автор: Богдан Ласитчук



